google.com, pub-6497066373419060, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Ανέλπιστη ήττα για Άγιαξ - sentragoals.gr
Home » , , » Ανέλπιστη ήττα για Άγιαξ

Ανέλπιστη ήττα για Άγιαξ

Written By news on Κυριακή 21 Αυγούστου 2016 | 11:20 π.μ.

Ήττα – σοκ με σκορ 2-1 από τη Βίλεμ μέσα στο «σπίτι» του υπέστη ο Άγιαξ για την τρίτη αγωνιστική του Ολλανδικού πρωταθλήματος.

Ο «Αίαντας» αν και ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς το παιχνίδι, αφού προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό με γκολ του Κλάασεν, είδε την προσπάθεια του να γκρεμίζεται σε τρία λεπτά. Ο Φάλκενμπεργκ στο 28’ ισοφάρισε σε 1-1 και ο Σολ τρία λεπτά αργότερα έφερε... τούμπα το ματς και έβαλε την ομάδα του σε θέση οδηγού (1-2).

Από εκεί και πέρα, η ομάδα του Πίτερ Μπος βγήκε μπροστά, απείλησε την εστία του Κώστα Λάμπρου, όμως δεν βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα και γνώρισε την πρώτη του φετινή ήττα στο πρωτάθλημα.

Πηγή : novasports.gr