google.com, pub-6497066373419060, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Νίκη με φόντο τα play offs η Χρόνινχεν - sentragoals.gr
Home » , , » Νίκη με φόντο τα play offs η Χρόνινχεν

Νίκη με φόντο τα play offs η Χρόνινχεν

Written By news on Κυριακή 3 Μαρτίου 2019 | 7:12 μ.μ.

Η Χρόνινχεν επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, επικρατώντας 3-2 της Φένλο και μπήκε σε τροχιά play offs της Eredivisie.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το τέρμα του Ποστ (20’), όμως δεν πτοήθηκαν και ανέτρεψαν την κατάσταση πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο. Σκόρερ των δύο τερμάτων ο Μαχι (24’, 41’) με εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι, τη στιγμή που η Φένλο από το 33’ είχε μείνει με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ρούτεν.

Παρόλα αυτά, η φιλοξενούμενη ομάδα με το ξεκίνημα της επανάληψης ισοφάρισε σε 2-2 με γκολ του Μλάπα, όμως δεν κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, αφού στο 64’ ο Μπελ Χασάνι διαμόρφωσε το τελικό 3-2 για τη Χρόνινχεν.

Την ίδια ώρα, η Χέρενφεν με πρωταγωνιστή τον Λάμερς που σημείωσε δύο γκολ (10’, 33’) επιβλήθηκε 4-2 τη Βίλεμ. Για τους ηττημένους σκόραρε στο 62’ ο Παυλίδης.

Πηγή : novasports.gr